Konular

EBooklar

Windows 7 başlangıç onarma  diye lanet bir şey var. Fakat başlangıç onarma   bilgisayarı onaracağına dahada bozuyor. Hele ki bilgisayarlarınız domainde ise durum daha feci hale geliyor.  Başlangıç onarma sistemi bilgisayarı düzgün kapatmadığınız takdirde çıkıyor ve  windowsu ilk kurulduğu hale getiriyor !!! ( updateler ve kurulan programlar dahi siliniyor)

Başlangıç Onarmayı Kapatma

Bu durumla sık sık karşılaşıyorsanız başlangıç onarmayı kapatarak   bu sorundan kurturabilirsiniz. Cmd’i yönetici olarak çalıştırın ve  

 

bcdedit /set {bootmgr} displaybootmenu no

 

yazın. Karşınıza “işlem tamamlandı” yazısı çıkarsa başlangıç onarmayı devre dışı bırakmış olursunuz.

 

Kaynaklar:

 

Yorumunuzu Ekleyin • Windows Kurtarma
 • Windows Kurtarma ~ 10,245

  Win Xp, Win7ve Win8 İşletim Sisteminiz Bozulduğunda yapmanız gerekenler.


 • Windows Açılışına Başka İşletim Sistemleri Eklemek
 • Windows Açılışına Başka İşletim Sistemleri Eklemek ~ 9,595

  Xp yüklü bilgisayarda hardiskinizin diğer bölümüne Ms Vistayı kurdunuz bu işlemi masaüstünden yaptığınız zaman otomatik Ms Vista 2 tane giriş koyar bilgisayar açılırken ama Ms Vistayı kurarken bilgisayarınıza format atma kısmından atarsanız başka bölüme tabi hdd nin açılışta sadece Ms Vista olarak açılır xp mi Ms Vistamı diye sormaz o yüzden bu program la rahatlıkla yapabiliyoruz.


 • Windows 10 Güncelleme (Update) Kapatma
 • Windows 10 Güncelleme (Update) Kapatma ~ 4,261

  Windows update bizlere herzaman güncel stabil yazılımı ulaştırmak istesede,bazı sorunları beraberinde getirdiği de doğrudur.Çeşitli nedenlerden dolayı bu güncellemeleri almak istemeyebiliriz.Bunun için bu servisten tamamen yada geçici yada belirli zaman aralığı doğrultusunda kurtulabiliriz.